Umywalki z odpływem szczelinowym i z wysokim blatem | sklep Cristalstone

Umywalki z wysokim blatem

Filtry
1 2

Umywalki z odpływem szczelinowym

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych umywalek ze szczelinowym odpływem. To atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego rozwiązania, jakim jest okrągły odpływ na środku misy. Odpływ szczelinowy podkreśli elegancki wystrój łazienki, szczególnie dobrze koresponduje z najnowszymi trendami aranżacyjnymi. W poniższym tekście przybliżymy, co jeszcze warto wiedzieć o takim rozwiązaniu.

Jak działa umywalka z odpływem szczelinowym?

Przez długie lata odpływy były nieco zaniedbanym elementem wyposażenia łazienki. Ich wygląd praktycznie się nie zmieniał. Co najwyżej dochodziły pewne udogodnienia, jak mechanizm otwierania, który zastąpił klasyczne korki. Właśnie ze względu na tę stagnację, wiele osób może nieufnie podchodzić do innego rozwiązania. Z pewnością pojawiają się też wątpliwości, czy coś takiego ma prawo w ogóle działać. Postaramy się zatem je rozwiać, wyjaśniając sposób działania umywalki z odpływem szczelinowym. Pochyłe dno takiej umywalki sprawia, że woda spływa prosto do ciągnącej się przez całą szerokość szczeliny. Następnie trafia do najzwyklejszego, powszechnie stosowanego syfonu – takiego samego, jak w tradycyjnych umywalkach. To oznacza, że jeśli zdecydujemy się na wymianę starej umywalki na szczelinową, nie będzie konieczna wymiana całej instalacji odpływowej, a montaż nie powinien dostarczyć żadnych trudności.

Czyszczenie umywalki z odpływem szczelinowym

Jedna z najważniejszych kwestii, jakie interesują nabywców, to łatwość utrzymania produktu w czystości. Codziennie używana umywalka wymaga regularnego sprzątania. Na szczęście, konstrukcja umywalek szczelinowych tylko to ułatwia. W przypadku tradycyjnych umywalek zanieczyszczenia gromadzą się w zakamarkach i krawędziach. Problem ten nie dotyczy tych z odpływem szczelinowym, ponieważ ich konstrukcja jest znacznie prostsza, pozbawiona miejsc, w które trudno dotrzeć. Gładka powierzchnia umywalki to kolejna cecha, dzięki której czyszczenie staje się prostsze i przyjemniejsze. Jeżeli zaś chodzi o potrzebne środki, to wystarczy tylko miękka gąbka oraz delikatne mleczko do czyszczenia konglomeratów od Cristalstone. Warto dodać, że produkty Cristalstone wykonano z wytrzymałych materiałów, których matowa powierzchnia pozwala ukryć ewentualne rysy lub zadrapania.

Czy umywalki z odpływem szczelinowym mogą się zatkać?

Do najczęstszych problemów tradycyjnych umywalek zalicza się zapchanie odpływu. Jak jednak wynika z przeprowadzonych testów oraz opinii użytkowników, odpływy szczelinowe zdecydowanie rzadziej ulegają zatkaniu. Wynika to z ich konstrukcji, zapewniającej większą przepustowość. Jeśli jednak już dojdzie do zapchania umywalki z odpływem szczelinowym, co czasem mimo wszystko się zdarza, to z reguły bardzo łatwo sobie z tym poradzić. Należy sprawdzić, czy coś nie utknęło w szczelinie. Jeśli problem tkwi głębiej, wystarczy odłączyć syfon i usunąć z niego wszystkie zanieczyszczenia. Czynności te nie powinny zająć więcej, niż kilkanaście minut. Jeśli natomiast będziemy regularnie dbać o czystość umywalki, w ogóle nie dojdzie do zapchania.

Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę prywatności.